Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov

 

Rimavská Sobota 11.mája 2019

Ako sme dopadli ?

Na súťaží sa zúčastnilo 102 zápasníkov z 22 klubov celého Slovenska.
Naša Nitránska zostáva pozostávala z 5 zápasníkov a 2 trénerov Gatiala a Nováka.

Umiestnenie :

31kg Boris (záhlavakový kráľ) Karelin
Nie nadarmo sa mu tak hovorí, pretože v každom zápase hodil min. jeden záhlavák. Po troch víťazstvách a jednej prehre (na zranenie) s neskorším víťazom si domov odnáša zaslúžene striebro. Vekom ešte prípravkár sa tak stáva vicemajstrom Slovenska do 31kg.60140044 10157127399619242 4227673009671897088 n

37kg Noel Kucbel: napriek veľkému chtíču a dravosti. Noel prehral svoj prvý zápas a následne ho súper nepotiahol do opravných bojov, takže zo sútaže vypadáva. Noel predviedol parádny, úctyhodný výkon a charakter. Žiaľ na medailové umiestnenie to nestačilo.

44kg Maximilián Dubai: po dlhšej pauze ( ovčie kiahne) prekonal naše očakávania. Maxino išiel ako píla, počúval pokyny trénerov, no žiaľ v boji o 3.miesto nezvládol nápor emócií a tak skončil na krásnom 4.mieste.

48kg Martin Vanko: po troch výhrach a jednej prehre s neskorším víťazom si Maťo domov odnáša svoju prvú medailu s MSR a to bronz!! V zápasoch ukázal na turnaji veľa techniky, rozmýšľal na žinienke a celkovo zápasil neuveriteľne nato že na tréningy chodí "iba" jeden rok.

48kg Timotej Spišiak: po dvoch prehrách a dvoch výhrach sa umiestnil na peknom 4.mieste. Timo podal na MSR veľmi pekné bojovné výkony. Zápasil s prehľadom a keď sa do niečoho pustil tak to aj dokončil. V boji o 3.miesto sme mali Nitránske derby. V ňom proti sebe nastúpili Timotej Spišiak a Martin Vanko. Chlapci nechali na žinienke srdiečko a nič kamarátovi nedarovali. Po ťažkých 4 minútach boja vyhráva Martin Vanko na lopatky. Timo odzapasil 5 zápasov z ktorých 3 krát vyšiel ako víťaz.

Skúsenosti z MSR chlapcom dajú viac ako si myslia. Aj zlá skúsenosť je skúsenosť. Treba sa poučiť z chýb, dotrénovať čo treba a hlavne makať a úspech sa dostaví skôr či neskôr.

Boris Karelin: 2/5    Noel Kucbel: mimo bodovania /8     Maximilián Dubai: 4/10      Martin Vanko: 3/13      Timotej Spišiak: 4/13

                                                         

Gratulujeme!!!